На допомогу екологічній просвіті. "Екологічний вісник довкілля": що ми можемо зробити для збереження природи – виставка-мандрівка

На допомогу екологічній просвіті.
"Екологічний вісник довкілля": що ми можемо зробити для збереження природи – виставка-мандрівка
 
"…Є таке правило,  сказав мені якось Маленький принц.
Щойно встав уранці - дав собі лад, 
наведи лад і на своїй планеті..." 
Антуан де Сент-Екзюпері «Маленький принц»
 
Світ природи навколо нас надзвичайно привабливий та цікавий. В ньому ми почуваємось як у рідному домі. Чисте повітря, красиве довкілля, спів птахів, розмаїття квітів, тепло сонячних променів – це ті моменти, які приносять нам найбільше задоволення, викликають найпалкішу любов до рідного краю, до життя. Ми не уявляємо своє життя без природи. Але інколи забуваємо, що людина є складовою природи, а не володарем усього живого на планеті. В сучасному ритмі життя, захопившись розвитком новітніх технологій, люди завдають непоправної шкоди природі. Глобальні екологічні катастрофи, забруднення навколишнього середовища, зменшення родючості грунтів, вирубування лісів, парниковий ефект, озонові діри, забруднення та висихання водойм, зникнення багатьох видів флори та фауни, "бурштинова" та "нафтогазова" лихоманки – це результат безвідповідальної діяльності людства. Важливо усвідомлювати, що наше призначення на планеті Земля – не завоювання та знищення природних багатств, а їх збереження та примноження, що природа – це життя. І це життя треба свято берегти. А для того, щоб берегти природу, її треба вивчати та знати. Природа – це величезна книга, яку треба читати, пізнавати та правильно розуміти.
     В КЗ КОР "Київська обласна бібліотека для дітей" у відділі обслуговування учнів 5-9 класів розгорнута виставка "Екологічний вісник довкілля" (оформлення та розробка – Н. І. Курбатенко; дизайн – О. Леонтьєва). Література, що представлена на книжковій виставці, інформує про екологічний стан та забруднення навколишнього середовища, висвітлює важливі аспекти відповідального ставлення, захисту та відновлення природних ресурсів та екологічної системи України та Київської області, спонукає до раціонального природокористування. Цій темі присвячені розділи книжкової виставки "Планета, що змінюється" та "Екологічний мікрофон SOS".
     Українська природа вражає своїми краєвидами, ландшафтом та рослинністю. Біосферний заповідник "Асканія-Нова" ім. Ф. Е. Фальц-Фейна (м. Каховка Херсонської обл.); Карпатський біосферний заповідник; Рівненський природний заповідник; орнітологічний заказник "Коса Стрілка" (Одеська обл., Лиманський р-н); Національний природний парк "Святі гори" (Донецька обл.); Національний ботанічний сад ім. М. Гришка (м. Київ); Олешківська пустеля (Херсонська обл. Цюрупинський р-н); Дністровський каньйон; Оптимістична печера (с. Королівка, Тернопільська обл.); Тунель кохання; озера Синевір та Свитязь; Долина нарцисів (Закарпатська обл.) – унікальні місця нашої Батьківщини, створені природою із води, піску, гір, дерев та кам'яних брил, які мають свою історію та сповнені містичних загадок. Здійснити літературну мандрівку до цих та інших неповторних місць природи з книгою запрошує розділ  виставки "Подорожуємо країною див". Ця подорож буде цікавою, захоплюючою, та, в деякі моменти, навіть екстремальною. Адже в природі, так як і у спорті є свої рекорди, які допомагають уявити реальні масштаби географічних та природних явищ. Інформація про це – в "Скриньці природних рекордів".   
     Розділ книжкової виставки "Скарби рідного краю" присвячений знаковим місцям Київської області. Ландшафтний парк в с. Буки (Сквирський р-н), еко-комплекс "Долина страусів" (с. Ясногородка Макарівського р-ну), квітковий годинник у с. Ковалівка (Васильківський р-н), дендропарк "Олександрія  (м. Біла Церква), "Блакитне озеро" у Підгірцях (Обухівський р-н) – це місця, які вражають красою природи, деякі з них оповиті нерозгаданими історіями та таємницями. Про них варто прочитати в книзі, відвідати з батьками, друзями, класом та отримати неперевершені враження.     
     Любити, берегти та розуміти природу – обов'язок кожної людини. Це – відповідальність кожного з нас. Бо найважливішим Законом про збереження природи є совість, гідність, відповідальність. А що може зробити кожен з нас, щоб покращити екологічний стан своєї місцевості, України, Планети? Ми об'єднуємося у природоохоронні товариства, ініціюємо та самі приймаємо участь в екологічних акціях, розробляємо та прокладаємо еколого-туристичні маршрути, висаджуємо дерева, чистимо водойми, формуємо екологічний ландшафт. Свою левову частку у просвітницьку роботу серед дітей, підлітків та молоді вносить наша Бібліотека з 110-літнім бібліотечним стажем. Бібліотека прищеплює своїм читачам екологічну мудрість. Знаючи, виконуючи, поважаючи закони природи, всі ми разом збережемо та примножимо природні скарби Землі. 
Тож! Шановні читачі! Друзі природи!
Вивчайте закони природи, долучайтесь до читання книг. Будьте небайдужими та активними. Створюйте та розповідайте про свої екологічні історії, об'єднуйтесь, ініціюйте та поширюйте екологічні знання. 
Зворотній зв'язок: 
Екологічна скринька бажань та пропозицій чекає на вас в Київській обласній бібліотеці для дітей. Локація: біля книжкової виставки "Екологічний вісник довкілля": м. Київ, вул. Русанівська набережна, 12. Також – сайт бібліотеки та Екологічний портал Київщин
 
 
 



Київська обласна бібліотека для дітей

Русанівська набережна, 12, Тел./факс: (044) 295-09-61, E-mail: kobdd@ukr.net