COVID-19! Збережемо себе та близьких

 

Кінець 2019 року став складним випробуванням для всіх жителів планета Земля. З моменту першого зареєстрованого випадку нового коронавірусу у Китаї минуло чотири місяці, і за цей час він поширився на увесь світ. Щомісяця стають відомими нові факти про COVID-19, але цей вірус досі залишається малодослідженим. За останніми даними, рівень смертності від коронавірусу становить 20-30 людей на тисячу інфікованих. Для порівняння – від грипу помирає одна людина з тисячі, це дані ресурсу UpToDate.
 
Це не є найсмертельніший вірус у світі, який коли-небудь виникав. Але проблема в тому, що він досить швидко поширюється та вже охопив увесь світ, тобто досяг рівня пандемії.
 
В березні 2020 року в Україні були зареєстровані перші випадки зараження вірусом. Для убезпечення людей та призупинити поширення небезпечного вірусу в країні ввели карантин.
 
 
 МИ ХОЧЕМО ВАМ НАГАДАТИ, ЯК УБЕРЕГТИСЯ ВІД ЗАРАЖЕННЯ:
 
Найперше – дотримуватися правил карантину: залишатися вдома, працювати з дому і виходити на вулицю лише у разі крайньої потреби.
Якщо довелося вийти на вулицю, тримати дистанцію з людьми щонайменше два метри. Не чіпати обличчя поза домом. Після приходу додому, якщо ви використовує маску або рукавички, спершу варто зняти рукавички. Їх треба знімати таким шляхом, щоб не було контакту зі шкірою.
Після цього знімаєте верхній одяг. Дуже важливо не струшувати верхній одяг у приміщенні, бо пил з частинками коронавірусу розпилюватиметься по приміщенню. Верхній одяг краще тримати у чохлах і вішати окремо від одягу, який носите вдома. Можна використовувати відпарювачі, бо вірус гине при високих температурах. 
Телефон треба протерти антисептиком. Як і ручки сумок. У магазин краще ходити із сумками-авоськами з тканини для того, щоб їх можна було випрати у пральній машинці після використання. Продукти у магазинах краще брати в упаковках і протирати їх мильним розчином або антисептиками. Овочі та фрукти перед вживанням мити у мильному розчині й гарно промивати у проточній воді.
Взуття після повернення додому ставити в одному місці, щоб було менше контакту з іншими предметами. Після того, як зняли взуття, варто вимити руки, вмити обличчя, вдягнути нові рукавички, взяти антисептик з вмістом спирту і протерти взуття. У тому місці, де стояло взуття, краще зробити вологе прибирання.
Часто мити руки з милом і щонайменше 20 секунд. Якщо немає можливості нормально вимити руки – обробити спиртовмісним антисептиком. Обробляти антисептиком поверхні, до яких часто торкаєтесь. 
Як правильно мити руки?
 
•Мити руки потрібно проточною водою з милом – це найефективніший спосіб. Так ми фізично змиваємо бруд і віруси. Краще обирати рідке мило, особливо в публічних місцях чи в офісі. Тверде мило допускається вдома, де ним користується обмежена кількість людей, у стані здоров’я яких ви впевнені.
 
•Якщо у громадському місці є лише брускове мило, краще просто помити руки водою та скористатись антисептиком опісля. Важливо мити руки перед туалетом. Статеві органи – ті ж слизові оболонки, через які можемо інфікуватись.
 
1. Зволожуємо руки водою.
 
2. Беремо достатню кількість мила.
 
3. Потерти долоні одна об одну, а також з тильного боку, між пальцями та поверхню долоні.
 
4. Змиваємо руки проточною теплою водою.
 
5. Витираємо руки одноразовою серветкою чи паперовим рушником.
 
6. Під час кашлю і чхання прикривайте ніс і рот не долонею, а згином ліктя чи одноразовою серветкою.
 
7. Під час приготування їжі термічно обробляйте продукти.
 
8. Якщо відчули симптоми ГРВІ, зателефонуйте своєму сімейному лікарю і дізнайтеся про подальші дії.


Київська обласна бібліотека для дітей

Русанівська набережна, 12, Тел./факс: (044) 295-09-61, E-mail: kobdd@ukr.net